FOTOGALÉRIA

S umením do škôl #2

Diskusia Hranice umenia na Súkromnej strednej umeleckej škole dizajnu v Nitre v niekoľkých vydarených obrazoch. Naši hostia: maliar Erik Šille, reper/poet Bene a teoretik popkultúry Juraj Malíček + moderátor: estetik Martin Boszorád. Foto: Peter Horváth.

 

Pozrite sa, ako sme diskustovali na Gymnáziu Pierra do Coubertina v Piešťanoch. Našimi hosťami boli prozaička Veronika Šikulová a prozaik Marek Vadas. Diskusiu Domáce vs. cudzokrajné v literatúre moderovala estetička Hanka Zeleňáková. Foto: Peter Horváth.

 

Pár fotiek z našej diskusie Mladý slovenský film na Gymnáziu Jura Hronca v Bratislave. Naši hostia: filmoví režiséri Jakub Kroner a Teodor Kuhn a estetik Martin Boszorád. Diskusiu moderoval estetik Peter Brezňan. Foto: Peter Horváth

 

 

S umením do škôl #1

Na Gymnáziu Jura Hronca v Bratislave spolu s našimi hosťami, výtvarníkmi Erikom Šillem a Martinom Kochanom. Diskusiu Aktuálne formy výtvarného umenia moderovala estetička Michaela Pašteková.

 

Na Gymnáziu Jána Papánka v Bratislave na tému Hraný vs. dokumentárny film diskutovali naši hostia – filmová teoretička Mária Ferenčuhová, režisér Juraj Lehotský a scenárista Peter Balko. Diskusiu moderoval estetik Peter Brezňan. Autor fotografíí Daniel Pazdúr.

 

Na Gymnáziu Metodova v Bratislave sme diskutovali na tému Popkultúra a umenie – ako sa k sebe vzťahujú? Naše pozvanie prijali výtvarníčka Ivana Šáteková, teoretik popkultúry Juraj Malíčk a raper a básnik Pavol Lyrik Remiaš. Moderoval estetik Peter Brezňan.

 

V Malokarpatskej knižnici v Pezinku sme so študentami Gymnázia v Pezinku diskutovali na tému Žánrová verzus umelecká literatúra. Na diskusiu prijali pozvanie spisovateľ Ondrej Štefánik a filozof a literárny kritik Marek Debnár. Moderoval estetik Peter Brezňan.

Na záver našej série diskusií o umení sme sa vrátili na Gymnázium Jura Hronca v Bratislave, kde sme tentoraz v inej triede diskutovali na tému Súčasná slovenská próza a poézia s poetkou Katarínou Kucbelovou a spisovateľom Marekom Vadasom. Moderoval estetik Peter Brezňan.