KAM V BRATISLAVE

Kam v okolí na obed:
Ak ísť veľmi blízko…

Lotus – Šafárikovo nám. 7. Klasické, ale chutné vietnamské bistro, 5 minút pešo. Minulý rok sa tam chodilo na obedy asi najviac počas konferencie .)
Pizza Mizza – Tobrucká 5 (v uličke vedľa Právnickej fakulty). Majú aj obedové menu. Minulý rok na menúčku sme tu zakončili konferenciu.
Umelka – Dostojevského rad 2, hneď cez cestu (smerom k Eurovea). Podnik, ktorý existuje už asi sto rokov, jedlo taká klasika, nič extra, ale dá sa. Hore na poschodí v Klube umelcov fajn pivo a vínko.
Unity Street – Štúrová 12, fajné obedové menu a plno dobrých pív. Niekedy treba čakať na miesto, ale ide to rýchlo.
Rudolfinum – Šafárikovo nám. 7. To keby českí priatelia mali chuť na niečo svoje 🙂Na rohu pri Právnickej fakulte.
BeAbout – Prešernova 4. Pre tých, čo majú radi hamburgery.

Ak ísť trošku ďalej…

Bistro Soho – Laurinská 17. Miesto, kde je vždy plno, lepšie možno navštíviť mimo obedný či večerný nátresk. Hipsterčina inšpirovaná thajskými chuťami si už od vzniku drží svoju kvalitu.
La Putika – Panská 12. Varia len obedové menu, vždy len jedno, ale výborné. Aké, to zistíte až na mieste a teda ak ste vegetarián, môžete trafiť mäsový deň. V utorok mávajú rybu.
Prolaika Gallery Restaurant – Palackého 14. Také obyčajné, ale dá sa.
Verne – kultový podnik na Hviezdoslavovom námestí 18. Nemajú menu, ale vždy niečo mimo karty v ten deň a aj fajn výber iných jedál (cestoviny, aj bryndzové halušky, prívarky aj steaky, šaláty). Cez obed a večer plno. Frfleme na čašníkov, ale aj tak tam chodíme.
OC Eurovea – foodcourt vo vnútri alebo vedľa reštaurácií zvonka po obvode. Kvalita celkom OK, ceny ale vyššie.

Káva:
Kaviarne urobili v Bratislave v posledných rokoch výrazný krok dopredu a takmer všade vám už vedia ponúknuť dobré espresso. Tzv. hipsterské kaviarne obľubujú (neviem prečo) skôr kyslejšie odrody a rôznorodé spôsoby prípravy kávy. Novovznikajúce miesta ani nestíhame sledovať a testovať a ostávame skôr verní menej hipsterskej klasike (ale vôbec sa týmito odporúčaniami nemusíte riadiť – kaviarní, vizuálne asi aj krajších, nájdete naozaj veľa):
Barzuz – Kafehous: pobočku majú v kine Lumiere na Špitálskej aj vedľa Reduty na Palackého. Na výber veľa druhov káv a espresso za 0.90 €.
La Putika: v Starom meste majú pobočku na Panskej 12 a Klobučníckej 4 – sieť kaviarní, kde majú okrem fajn kávy aj dobré pivká a vínka
Škodovka: nová kaviareň na Medenej ulici, a teda ani nie 10 minút od FFUK, ktorá okrem dobrej kávy, vínka a koláčov, ponúka aj tresku s roškom, termix, vlašský či parížsky šalát. Retro ako sa patrí!

Pivko a vínko:
Tiež veľa a rôznych druhov na mnohých miestach. Opäť spomeniem sieť La Putika, pod ktorú spadá aj prevádzka s názvom Le Šenk, kde ponúkajú každý deň iné čapované pivká (slovenské aj české) + aj veľa fľaškových pív. Navyše, situované na mieste s výhľadom na Dóm sv. Martina. Ale aj v La Putikách majú výborné pivká a vínka.
Dobré pivko (rožňavské – Kaltencker 11°) majú aj v kaviarni Dobre&Dobré – na Klobučníckej, hneď oproti La Putike.
Viecha malých vinárov – kvôli fajn vínku, vždy veľa ľudí. Aj niečo drobné na jedenie.
Pinot U Bruna – skrytá vinárnička v tieni Dómu sv. Martina, kde vám Bruno vždy ponúkne dobré vínko a občas aj navarí.
U Čerta – kultová krčma na Beblavého, kde sa v lete schádzajú ľudia na pivko, sedia vonku na schodoch, na chodníku, spoznávajú sa a kecajú do skorých ranných hodín. V septembri je riziko, že už bude na vysedávanie vonku zima :).