PRAKTICKÉ POKYNY

UBYTOVANIE

Najlepšie hľadať cez booking.com, lokalita Staré mesto a tam je všetko blízko. Možnosti lacnejšie aj drahšie. Univerzitná knižnica (UKB) je priamo v centre, asi minútu od Hlavného námestia. Prípadne tu sú nejaké tipy (za obsadenosť neručíme).

Penzión GremiumGorkého 11, Bratislava
(priamo v Starom meste, asi 7 minút pešo od UKB).
Hotel Mercure Bratislava Centrum, Žabotova ulica 2, Bratislava
(kúsok od železničnej stanice, pri hoteli zástavka električky č. 1, ktorá vás dovezie až do centra alebo 20 min. pešo od UKB).
Aplend City Hotel Perugia, Zelená 5, Bratislava
(priamo v srdci Starého mesta, 3 minúty pešo od UKB)
Botel Gracia, Rázusovo nábrežie, Bratislava
(keby ste mali chuť, ubytovať sa na lodi – 7 minút pešo od UKB)

DOPRAVA

Ak prídete na konferenciu vlakom na Hlavnú stanicu, tak odtiaľ ide do centra buď električka č. 1 (vystúpiť na zastávke Nám. SNP) alebo autobus č. 93 (vystúpiť na zastávke Zochova ulica). Dá sa ísť samozrejme aj pešo, trvá to asi 20 – 25 minút.
V centre je potom všade blízko.

JEDLO

O večeru sa starať nemusíte, prvý aj druhý večer vás za jedlom a nápojmi dovedieme my a čiastočne ich aj zaplatíme 🙂
Ak ste sa ešte neregistrovali na večeru, urobte tak tu.
Obedy budú v každého individuálnej réžii, vyčlenili sme na ne dosť času a tu je zoznam niektorých podnikov, kde sa dá ísť najesť:

Gatto Matto – Panská 17. Zväčša vždy rad, ale výborné jedlo talianskeho charakteru. Cena za menu vyjde okolo 5,50 – 7 eur, podľa toho, čo si dáte. Oplatí sa počkať a ide to rýchlo.
La Putika – Panská 12. Varia len obedové menu, vždy len jedno, ale výborné. Aké, to zistíte až na mieste a teda ak ste vegetarián, môžete trafiť mäsový deň. V utorok mávajú rybu. Cena za menu je 6.40 eur.
Prolaika Gallery Restaurant – Palackého 14. Také obyčajné, ale rýchle a dá sa + za sympatickú cenu 4,50 eur.
Verne – kultový podnik na Hviezdoslavovom námestí 18. Nemajú menu, ale vždy niečo mimo karty v ten deň a aj fajn výber iných jedál (cestoviny, aj bryndzové halušky, prívarky aj steaky, šaláty). Cez obed a večer plno. Frfleme na čašníkov, ale aj tak tam chodíme. Ceny sa hýbu od 5-6 eur/jedlo a vyššie.
Unity Street – Štúrová 12, fajné obedové menu a plno dobrých pív. Niekedy treba čakať na miesto, ale ide to rýchlo. Cena prekvapivo nízka za ponúkanú kvalitu, menu už od 4,50 eur.
Bistro Soho – Laurinská 17. Miesto, kde je vždy plno, lepšie možno navštíviť mimo obedný či večerný nátresk. Hipsterčina inšpirovaná thajskými chuťami si už od vzniku drží svoju kvalitu.